Un incendiu a izbucnit, astăzi, în jurul orei 11 și 40 de minute, la una din halele Turbinox, aflate în curtea fostei fabrici de țevi, Republica, din sectorul 3.
Slt. Mihai Marin, reprezentantul ISU București, a declarat pentru www.Hyperflash.ro „a ars la nivelul acoperișului și la interior pe o suprafață de aproximativ 1000 de metri pătrați, cu flacără violentă și degajări foarte mari de fum. Au ars materiale plastice și reziduuri de ulei, la interior, iar la nivelul acoperișului, asfaltul bituminat – hidroizolația.”
Pompierii au intervenit cu 6 autospeciale de stingere, un echipaj de prim ajutor, un echipaj de descarcerare și o autoscară pentru intervenție-salvare la înălțime.
Nu s-a înregistrat nici o victimă deoarece nu se afla nimeni în apropierea halei în momentul deflagrației.
Cauzele incendiului urmează a fi stabilite.
Foto: Alexandru Voicu, www.Hyperflash.ro




























